logo

                            ​        

Las associacions

Federacion de las Calandretas de Miègjorn Pirenèus

Contact :
Gaëlle Pujol - Ligaira
Federacion de las Calandretas de Miègjorn Pirenèus
Ostal d'Occitània
11, rue Malcousinat
31000 Toulouse
tel : 05 61 22 19 77
mail : ligaira.calandreta.mp@gmail.com


Responsable : Myriam Bras et Emmanuel Questel


Dempuèi la dintrada de setembre de 2012, son 771 dròlles que seguisson la lor escolaritat en immersion linguistica en occitan dins las 15 escòlas Calandretas recamapadas dins la  fédéracion de las Calandretas de Miègjorn Pirenèus

Dins Avairon :
Calandreta de Rodés
4 rue Bonnefé
12000 Rodez

calandretaderodes@gmail.com
www.calandreta.jimdo.com/

Calandreta de Milhau
215 rue de Lattre de Tassigny
12100 Millau

calandretademilhau@gmail.com

Dins Arièja :
Calandreta del pais de Pàmias
11 rue Henri Fabre – ZI du Pic
09100 Pamiers

lacalandreta09@free.fr
www.calandretadelpaisdepamias.blogspot.fr/ 


Dins Garona Nauta :
Calandreta Còsta Pavada
11, rue Toulouse Lautrec
31500 Toulouse

calandreta.c.pavada@free.fr
www.calandretacostapavada.net/

Calandreta San Çubran
5, rue du Pont de Tounis
31000 Toulouse

patadauca@mageos.com
www.calandreta.garoneta.free.fr/

Calandreta del pais Murethin
4, avenue du Maréchal Lyautey
31600 Muret

calandreta.muret@free.fr
www.calandreta-mureth.fr/

Calandreta de Castanet Tolosan
2, rue des Ormes
31320 Castanet Tolosan

contact@calandreta-castanet.fr
www.calandreta-castanet.fr/

Calandreta de Senta Gabèla
35 avenue du Lauragais
31550 Cintegabelle

calandreta.senta.gabela@gmail.com
www.calandreta-pais-sud-tolosan.webnode.fr/calandreta-cintegabelle/

Dins Pirenèus Naut :
Calandreta de Banhèras
1 rue Alphonse Cazes
65200 Bagnères de Bigorre

calandreta.banheras@aliceadsl.fr

Calandreta de Bigòrra
1 avenue des Pyrénées
65310 Laloubère (Tarbes)

calandreta.lalobera@free.fr
www.calandretapaistarbes.com/

Calandreta de Bertren
43 rue Nationale
65370 Bertren

calandretabertren@free.fr

Dins Olt :
Calandreta de Sant Seren
100 passage de Salièg

46400 Saint Céré
calandreta.esquirol@gmail.com

Dins Tarn :
Calandreta d'Albi
7 square Amiral Abrial

81000 Albi
calandreta.albi@gmail.com
www.calandreta-albi.blogspot.fr/

Calandreta de Galhac
7 bis avenue Foch
81600 Gaillac
calandreta.galhac@gmail.com

Calandreta Castresa
47 rue Briguibol
81100 Castres
castresa.calandreta@wanadoo.fr

www.calandretacastresa.blog4ever.com